Dlaczego warto uczyć dzieci i młodzież programowania?

Programowanie uczy korzystania z nowych technologii

Programowanie w produktywny sposób uczy korzystania z komputera i oprogramowania komputerowego. W świecie gdzie technologia jest obecna prawie w każdym aspekcie naszego życia umiejętność programowania daje wiedzę potrzebną do zrozumienia tej technologii i odkrywania nowych technologicznych możliwości. Kursy programowania uczą zastosowania komputera i nowych technologii w sposób produktywny.

Programowanie uczy kreatywności

Nasi kursanci na zajęciach uczą się poszukiwania nowych rozwiązań problemów, podejścia do ich rozwiązana w różnoraki sposób. Kursy jakie oferujemy są oparte o programowanie obiektowe czyli dzieci tworzą postaci a potem programują ich działanie. Taki sposób programowania można porównać do budowania z klocków lub łączenie puzzli. Dlatego właśnie taki sposób programowania sprawia naszym uczniom przyjemność. Nasze kursy rozwijają kreatywne myślenie także poprzez projektowanie gier. Instruktorzy wspierają własne pomysły dzieci i młodzieży by w końcowym etapie zachęcić ich do stworzenia własnej gry (zarówno jej mechaniki jak i wyglądu ).

Programowanie uczy myślenia

Podczas programowania kursanci uczą się logicznego myślenia oraz analizowania. Programowanie to nie tylko pisanie instrukcji dla komputera lecz także proces myślowy polegający na wysnuwaniu wniosków, zauważaniu przesłanek, rozważaniu różnych wariantów. Dopiero finalnym produktem logicznego myślenia jest kod.

Programowanie to rozwiązywanie problemów

Podczas każdych zajęć kursanci spotykają się z problemami do rozwiązania. Jak zaprogramować ruch mojej postaci?, jak zwiększyć grywalność mojej gry?, co zrobić aby dane postaci z mojego zadania się spotkały? Itd... Umiejętność szybkiego rozwiązywania problemów jest potrzebna dziecku i nastolatkowi każdego dnia. Nasze kursy uczą tego, że każde zachowanie ma swoje konsekwencje, i tego, że by rozwiązać duży problem trzeba podzielić go na szereg mniejszych, łatwych do rozwiązania problemów. Na początku każdych zajęć nakreślamy plan (tego co będziemy robić i jaki mamy cel) a potem pomagamy naszym kursantom zrealizować ten cel.

Programowanie to przyszłość

Programowania wkracza w każdy aspekt naszego życia dlatego zapotrzebowanie na osoby potrafiące programować nie maleje. Nasi kursanci świetnie bawią się podczas zajęć z programowania. Nie każdy z nich musi zostać programistą lecz jeśli odnajdzie programistyczną pasję może w przyszłości dołączyć do grona programistów- jedną z najbardziej poszukiwanych profesji w Zachodnim świecie. W tym momencie programiści to jedna z najlepiej zarabiających grup zawodowych. Programowanie jest nazywane językiem przyszłości i powoli zajmuje ważne miejsce w ścieżce edukacyjnej dzieci i młodzieży.